Stránky

články, poviedky, postrehy

články, poviedky, postrehy
články, poviedky, postrehy - trochu fejtónu, poviedok

piatok 15. júna 2012

Lunosplňáci pomáhajú mladým


Keďže dnešný človek akosi zabúda ako vlastne príroda, ktorej je súčasťou je, vyzerá, rozhodli sme sa trocha napomôcť k poznaniu najmä tej mladšej PC generácii, k rozšíreniu ich vedomostí a všeobecného obzoru a najmä rozlíšeniu skutočnosti od virtuality, odtŕhajúc ich takto od obľúbeného monitoru a nútiac ich, aby ich vlastné nohy aby šliapali a pľúca aby lapali dych, hneď po opustení dopravného prostriedku, niekde poblíž lesa. Nejde o komplexné vylepšenie či zopakovanie učiva prírodovedy, vlastivedy, ale ako naznačil klasik: „ ide o učenie hrou“. Rozhodli sme sa aj my lunosplňáci prispieť trocha ku pozdvihnutiu vzdelanostnej úrovne našej mládeže.  
Vychádzajúc z komerčne založenej mládeže, sme nadobudli presvedčenie, že z tejto línie nezbehneme a neprepadneme do úbohej prázdnoty dobrovoľnosti a nezištnosti. Preto hneď na začiatku pochopiac, že ak niečo nestojí nič, teda po slovensky je to zadarmo, tak o to nik nebude mať záujem. Preto sme v prírode ihneď zriadili prírodovedný automat, kde sa po vhodení platidla zobrazí názorne naša okolitá príroda. Podotýkam v 3D! Bez okuliarov v najvyššom možnom pixlovom rozlíšení, bez podsvietenia, s priestorovým zvukom najvyššej hifi kvality. Neskutočná novinka! Z nasledujúceho obrázku vidieť, že náš náučno-poznávací projekt sme poňali úplne netradične a v súlade s eko princípmi. Celý počítačom riadený systém automatu sme šikovne schovali do stĺpu prístrešku, ktorý je na nerozoznanie od prírodného dreva. Je to nádherný výsledok nášho designéra a zároveň jeho celoživotným dielom. Pre ujasnenie spodná štrbina slúži na mince, horná na papierovú menu. taktiež nepohrdne bankovými kartami, najmä ak majú na sebe napísaný kód, pretože bez neho nevie identifikovať platbu. Na obrázku nevidieť ešte väčšiu štrbinu. Tá je na dlhopisy. Tu môže nastať problém, pretože automat reaguje na situáciu na trhu a niektoré štátne nie a nie prijať.    


Fajnšmekri majú k dispozícií prírodovedný automat v prírodnej verzii "lesný strom" 

Aké služby poskytuje prírodný automat? V prvom rade musíme upozorniť, že v cene nie je zahrnutý vzduch, je to náš bonus. Dýchajte si ho koľko chcete. Zatiaľ. 

Poskytované služby:

Pokyny: v prvom rade sa doporučuje pre možnosť ich vnímania mať oči otvorené a uši vymyté (o mozgu nehovoríme) a mať vypnuté slúchadlá na ušiach, odložené tmavé okuliare a na chvíľu prestať v náročnej biznis konverzácií, lebo iba tak sa vám podarí zachytiť informáciu, že nad vami poletí sršeň, zacvrliká cvrček, či prejde okolo medveď, ako názorne ukazuje náročná digitálna potlač na stĺpe. Vernosť predvádzanej scény je na nerozoznanie od reality a je možné dokonca zamiešať sa do deja. Pri scénach s medveďom sa to však príliš nedoporučuje.   


Náš informačný stĺp má aj iné geniálne doplňujúce údaje GPS, čím sa stáva v oblasti IT celkom výnimočným: 

V cene za zážitok je miesto na sedenie pre manželku...
 

...svokru...

...a napokon aj pre manžela.

Priatelia, tento (pomaly) zázrak sa nachádza na Rákocziho prameni pri Jahodnej, pri Košiciach. Vyviera tam nefalšovaná, chemicky neupravovaná bez éčková nádherná životodarná voda. 
Ozaj, viete odkiaľ pochádza voda na Zemi? Predsa zo supermarketov. Na zdravie!  
Jano Bryndziačisko, Grúň nad Hornádom, skupina lunosplňákov   
   

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára